top of page
  • Sportredaksie

SPORTUITBLINKERS

NETBAL:


’n Rekordgetal netbalspelers is tot Gautengspanne verkies.

V.l.n.r.: Kimberly Amiras (gr. 10), Lisa Blom (gr. 8), Mia Moore (gr. 9), Elbe Janse van Rensburg (gr. 9), Jordan Kruuse (gr. 9), Laya Lambert (gr. 9), Simoné Swanepoel (gr. 12), Carla Boshoff (gr. 8), Symohne Schutte (gr. 8), Keira Pienaar (gr. 10), Mignon Theunissen (gr. 9), Venece van Vollenhoven (gr. 12) en Luané Human (gr. 10). Foto: Mia Ludik

MUURBAL:


Die volgende Helpies is gekies is om Johannesburg Junior Squash te verteenwoordig by die interprovinsiale toernooi: Ettiene Schutte (seuns o.19), Doret Loubser (dogters o.19), Heinu van Jaarsveld (seuns o.16) en Zuan Joubert (seuns o.14).


RUGBY:


Die volgende Helpies is ingesluit in onderskeie provinsiale spanne:



Jandré Labuschagne hardloop uit vir die eerste span. Foto: Zoe Marais

𝗖𝗥𝗔𝗩𝗘𝗡𝗪𝗘𝗘𝗞-𝗦𝗣𝗔𝗡:

Pedri de Wet, Ruan Welman, Ulrich van der Merwe, Christiaan Steyn en Rynhardt van der Linden

𝐨.𝟏𝟖-𝐀𝐊𝐀𝐃𝐄𝐌𝐈𝐄𝐖𝐄𝐄𝐊:

Jandré Labuschagne, Ulrich Swart en Junayden Seffier

𝗢.𝟭𝟳-𝗪𝗘𝗟𝗣𝗜𝗘𝗦:

Motlatsi Moloi, Tristan van Niekerk, Michael Benzien, Siyanda Dyanti

Tiaan le Roux

𝗚𝗥𝗔𝗡𝗧 𝗞𝗛𝗢𝗠𝗢-𝗦𝗣𝗔𝗡:

Liam Devenier, Gustav Grotius, Dylan Engelbrecht, Eugene de Lange, Zian Smith, Clinton Cloete, Ty Ax en Zaiden Krige

𝗼.𝟭𝟲-𝗪𝗘𝗟𝗣𝗜𝗘𝗦

Wian Storm




TENNIS:


Die volgende Helpies is opgeneem in onderskeie provinsiale spanne:


  • Jonny Visagie (gr.8): Sentraal Gauteng o.15 A-span,

  • Arno du Toit (gr. 8): Sentraal Gauteng o.15 B-span,

  • Conrad Roux (gr.9): Sentraal Gauteng o.15 B-span,

  • Amelie van Zyl (gr. 10): Sentraal-Gauteng o.19-span.


Foto: Verskaf

HOKKIE:


Die volgende leerders is opgeneem in Suid-Gautengspanne:


  • Marjuné Loggenberg (o.14 A)

  • Renette Strydom (o.14 A,)

  • Fransien Els (o.14 D),

  • Kaylee Symens (o.16 A),

  • Zanelle Rensburg (o.16 D)

  • Tjaart Mentz (o.18 D).


SWEM:


Die volgende Helpies is provinsiale swemmers:


  • Ziné Mostert (gr. 8),

  • Nico Arangies (gr. 8),

  • Stephan Engelbrecht (gr. 9),

  • Ayden Spies (gr. 9),

  • Ricchard Meyer (gr. 10),

  • Chris de Beer (gr. 10),

  • Adriaan Mostert (gr. 11),

  • Dawid Wiggett (gr. 11)





ROTSKLIM:


Jean Labuschagne (gr. 12) is verkies tot die SA-span wat Suid-Afrika later vanjaar in

Suid-Korea gaan verteenwoordig.



Jean Labuschagne Foto: verskaf




Related Posts

See All

Comments


bottom of page