top of page
  • Sportredaksie

SPORTUITBLINKERS

NETBAL:


โ€™n Rekordgetal netbalspelers is tot Gautengspanne verkies.

V.l.n.r.: Kimberly Amiras (gr. 10), Lisa Blom (gr. 8), Mia Moore (gr. 9), Elbe Janse van Rensburg (gr. 9), Jordan Kruuse (gr. 9), Laya Lambert (gr. 9), Simonรฉ Swanepoel (gr. 12), Carla Boshoff (gr. 8), Symohne Schutte (gr. 8), Keira Pienaar (gr. 10), Mignon Theunissen (gr. 9), Venece van Vollenhoven (gr. 12) en Luanรฉ Human (gr. 10). Foto: Mia Ludik

MUURBAL:


Die volgende Helpies is gekies is om Johannesburg Junior Squash te verteenwoordig by die interprovinsiale toernooi: Ettiene Schutte (seuns o.19), Doret Loubser (dogters o.19), Heinu van Jaarsveld (seuns o.16) en Zuan Joubert (seuns o.14).


RUGBY:


Die volgende Helpies is ingesluit in onderskeie provinsiale spanne:



Jandrรฉ Labuschagne hardloop uit vir die eerste span. Foto: Zoe Marais

๐—–๐—ฅ๐—”๐—ฉ๐—˜๐—ก๐—ช๐—˜๐—˜๐—ž-๐—ฆ๐—ฃ๐—”๐—ก:

Pedri de Wet, Ruan Welman, Ulrich van der Merwe, Christiaan Steyn en Rynhardt van der Linden

๐จ.๐Ÿ๐Ÿ–-๐€๐Š๐€๐ƒ๐„๐Œ๐ˆ๐„๐–๐„๐„๐Š:

Jandrรฉ Labuschagne, Ulrich Swart en Junayden Seffier

๐—ข.๐Ÿญ๐Ÿณ-๐—ช๐—˜๐—Ÿ๐—ฃ๐—œ๐—˜๐—ฆ:

Motlatsi Moloi, Tristan van Niekerk, Michael Benzien, Siyanda Dyanti

Tiaan le Roux

๐—š๐—ฅ๐—”๐—ก๐—ง ๐—ž๐—›๐—ข๐— ๐—ข-๐—ฆ๐—ฃ๐—”๐—ก:

Liam Devenier, Gustav Grotius, Dylan Engelbrecht, Eugene de Lange, Zian Smith, Clinton Cloete, Ty Ax en Zaiden Krige

๐—ผ.๐Ÿญ๐Ÿฒ-๐—ช๐—˜๐—Ÿ๐—ฃ๐—œ๐—˜๐—ฆ

Wian Storm




TENNIS:


Die volgende Helpies is opgeneem in onderskeie provinsiale spanne:


  • Jonny Visagie (gr.8): Sentraal Gauteng o.15 A-span,

  • Arno du Toit (gr. 8): Sentraal Gauteng o.15 B-span,

  • Conrad Roux (gr.9): Sentraal Gauteng o.15 B-span,

  • Amelie van Zyl (gr. 10): Sentraal-Gauteng o.19-span.


Foto: Verskaf

HOKKIE:


Die volgende leerders is opgeneem in Suid-Gautengspanne:


  • Marjunรฉ Loggenberg (o.14 A)

  • Renette Strydom (o.14 A,)

  • Fransien Els (o.14 D),

  • Kaylee Symens (o.16 A),

  • Zanelle Rensburg (o.16 D)

  • Tjaart Mentz (o.18 D).


SWEM:


Die volgende Helpies is provinsiale swemmers:


  • Zinรฉ Mostert (gr. 8),

  • Nico Arangies (gr. 8),

  • Stephan Engelbrecht (gr. 9),

  • Ayden Spies (gr. 9),

  • Ricchard Meyer (gr. 10),

  • Chris de Beer (gr. 10),

  • Adriaan Mostert (gr. 11),

  • Dawid Wiggett (gr. 11)





ROTSKLIM:


Jean Labuschagne (gr. 12) is verkies tot die SA-span wat Suid-Afrika later vanjaar in

Suid-Korea gaan verteenwoordig.



Jean Labuschagne Foto: verskaf




Related Posts

See All
bottom of page